Sanayi Casusluğu Nedir?

Sanayi casusluğu, sanayi devrimi sonrası bir firmanın özel üretim teknolojisini, ürününü veya önemli bir bilgisini, rakip firmalara satılmasıdır. Özellikle siber saldırılar ile uluslararası bir çok şirket, ticari verilerini ve sanayi sırlarını rakip firmalara kaptırmaktadır.

SANAYİ CAsusluğu

 

Sanayi casusluğu, kullanılan metotlar ve gözetilen çıkarlar açısından ekonomik istihbarattan ayrılmaktadır. Sanayi casusluğu sadece finansal ya da yönetimsel ekonomik verilerle değil, aynı zamanda yeni teknolojiler, ürünler, mühendislik süreçleri ve materyallerle ilgilenmektedir. 

Şirket dolandırıcılığı ve Sanayi casusluğunun amacı yüksek özellikli Ticari sırları, kurum içi gizli belgeleri, AR-GE çalışmaları, Üretim prosesleri ve teknik bilgileri ele geçirmektir. Bir firmanın hayati bilgilerinin, kullanmakta olduğu teknolojinin, ürün spesifik bilgilerinin rakiplerine satılması olayı sanayi casusluğudur. Bu olay firma çalışanlarının bilgi sızdırması ya da bilgisayar korsanları tarafından yetkisiz erişim faaliyetleri sonucunda büyük zararlara yol açmaktadır. Finansal zarara kıyasla marka itibarının düşmesi kurumlara önemli zararlar vermektedir.  

DiForce Adli Bilişim Laboratuvarında son teknoloji kullanılarak uzman ekibimiz tarafından sanayi casusluğu/şirket içi dolandırıcılık olaylarında faillerin tespitinde dijital materyaller üzerinde teknik inceleme yaparak kesin sonuçlara varmaktadır. Kurumsal veya bireysel olarak böyle bir olaya maruz kaldıysanız bizimle iletişime geçin.    

Cep telefonu, akıllı cihazlar, bilgisayar, drone, navigasyon cihazları ve her türlü medya ortamlarının son teknoloji kullanılarak uzman ekibimiz ile birlikte incelenmesi,  raporlaması ile bilirkişi hizmetini sağlıyoruz.

Her türlü medya ortamından kaybedilen, silinen verilerinizi geri getiriyoruz.

Ses karşılaştırma, video ve görüntü netleştirme ile çözümlenmesini en son teknolojiyi kullanarak uzman ekibimiz ile birlikte incelenmesini,   raporlanması ile bilirkişi hizmetini sağlıyoruz 

Firmanıza özel tekolojilerinizin, projelerinizin veya önemli verilerinizin rakiplerinize ne zaman? nerede? nereden? nasıl? neden? kim? unsurlarıyla sızdırıldığını tespit edip firmanızı güvence altına alıyoruz.    

Kimin kimi, ne zaman, kaç defa, nereden aradığı, görüşmenin ne kadar sürdüğü bu görüşme sırasında tarafların hangi baz istasyonlarından sinyal aldığı gibi verileri gerçek zamanlı haritalandırarak analizini bilirkişi raporlamasıyla daha kısa sürede size sunuyoruz. 

Alanında uzman teknik ekibimiz ve profesyonal medya ilişkileri departmanı ile uluslararası hukuk ağı çerçevesinde; Facebook, Twitter, İnstagram, Linkedin, Youtube, vb. gibi sosyal medya mecralarında açılan sahte ve provakatif hesapların kapatılması, hesabı açan kişilerin tespiti olumsuz yorum, fotoğraf, video, haber, vb. gibi içeriklerin kaldırılması işlemlerini size sunuyoruz.

Kurumların bilişim sistemlerine içeriden veya dışarıdan gelebilecek her türlü yetkisiz erişimlere karşı koruma sağlanması bu sistemlerin açık noktalarının belirlenip bunların kapatılmasına yönelik tüm çalışmaları kapsayarak uzman ekibimiz ile birlikte siber güvenlik ve sızma testleri hizmetlerimizi size sunuyoruz. 

10 yıllık koluk tecrübesi ile pekiştirmiş olduğumuz kredi kartı dolandırıcılığı, sosyal medya suçları, internet suçları, siber dolandırıcılık, vb gibi siber suçlar kapsamında problemlerin çözümü ve süreci hakkında danışmanlık hizmetlerimizi size sunuyoruz. 

© 2021  DIFORCE BİLİŞİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ A.Ş. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.